Project Description

Co to za zabieg?

NEUROMOBILIZACJA Główną ideą metody jest diagnostyka układu nerwowego, w aspekcie wykrywania patologicznych napięć w nerwie i wokół struktur nerwowych oraz próba ich zlikwidowania poprzez bezpośrednie oddziaływania na nerw.

Aby tkanki mogły dostosować się do zachodzących zmian, muszą posiadać określoną elastyczność, możliwość przenoszenia napięć i rozkładania działających na nie sił. Każde przemieszczenie w przestrzeni: kończyn, tułowia, zmiana czynności narządu, pociąga za sobą zmiany długości, objętości i naprężenia nie tylko mięśni, ścięgien, więzadeł, powięzi ale również położonych, poza osiami ruchu w stawie, nerwów i naczyń krwionośnych (np. pracujące mięśnie zwiększają swoją objętość – w wyniku procesów metabolicznych wzrasta ilość płynów w przestrzeni międzykomórkowej). Wszystkie zmiany, zachodzące w naszym organizmie, zmuszają nerwy do akceptacji nowych warunków.
Neuromobilizacje polegają na napinaniu lub uruchamianiu nerwów przez odpowiednie kombinacje ustawień
i trakcji, przeprowadzane podobnie jak w testach napięciowych. Neuromobilizacje są rodzajem terapii manualnej,
w której na układ nerwowy działa się bezpośrednio, „przez pociąganie nerwu”, w celu usprawnienia jego elastyczności i ruchomości. Postępowanie takie ma na celu normalizację zakłóconej pobudliwości i intensywności procesów nerwowych, a przez to pełniejsze przekazywanie informacji w organizmie i usprawnienie procesów naprawczych, gojących. Często pozwala ono,na niemal natychmiastową poprawę funkcji i zlikwidowanie bolesności oraz na szybszą regenerację podrażnionych tkanek w tych sytuacjach, w których u podłoża patologii występuje zaburzenie czynności. W konsekwencji neuromobilizacje to: leczenie w ostrych stanach zapalnych, ograniczenie patologicznych napięć tkanek kurczliwych, zmniejszenie bólu, normalizacja priopriocepcji a w końcu równowaga psychofizyczna.

Koncepcja terapii z wykorzystaniem neuromobilizacji jest zupełnie nowym spojrzeniem na leczenie schorzeń, wymagających przełamania dotychczas stosowanych schematów myślowych. Stanowi logiczne wytłumaczenie dla wielu mechanizmów i objawów patologicznych. Wzbogaca rozumienie niektórych, już stosowanych, skutecznych sposobów terapii, których istota działania często nie była dostatecznie wyjaśniona.

Informacje ogólne

  • 022 613 76 81

  • „REH-MEDICA”
    Centrum Rehabilitacji
    04-157 Warszawa, ul. Mlądzka 27A

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek 7:30 – 21:00
Sobota 7:30 – 13:00
Niedziela nieczynne

Nasze usługi

Umów się na wizytę

Dla Państwa wygody udostępniamy możliwość zapisania się na wizyty odpłatne. Prosimy o uzupełnienie formularza, a nasza rejestracja skontaktuje się celem umówienia dogodnego terminu wizyty.