Przed skorzystaniem z zabiegu pacjent odbywa wizytę lekarską, która kwalifikuje go do odbycia sesji terapeutycznej. Warunkiem niezbędnym, aby skorzystać z kriokomory jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań. Przed przystąpieniem do zabiegu oraz bezpośrednio po nim mierzone jest tętno oraz ciśnienie tętnicze krwi. Wszystkie te informacje są notowane w karcie pacjenta, gdzie wpisywana jest również ilość sesji terapeutycznych oraz czas ich trwania.
Przed podjęciem zabiegu należy zaopatrzyć się w specjalny strój tzn.: czapkę lub opaskę (bawełniane), rękawiczki (NIE skórzane, bawełniane), skarpety (bawełniane do kolan), spodenki, koszulkę z krótkim rękawem lub na ramiączka (bawełniane), maseczkę ochronną na twarz, na stopy zakłada się drewniane chodaki (dostępne w placówce).
Nie wolno mieć na sobie biżuterii ani żadnych metalowych elementów. Przed wejściem do kriokomory należy zdjąć okulary lub soczewki kontaktowe.
Nie wolno mieć ze sobą telefonów komórkowych i zegarków elektronicznych.
Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy brać prysznica ani stosować kremów, maści czy balsamów. Ciepła kąpiel w krótkim czasie po krioterapii jest także niewskazana.
W dzień wejścia do kriokomory nie można pić alkoholu ani przyjmować innych używek.
W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się, aby sesje wykonywać w seriach od 10 do 30 wejść.